Zijn plan was om wijnen te maken die het waard zijn om de naam Roero over de hele wereld uit te dragen, en zo het terroir, dat tot dan toe werd onderschat, op de kaart te zetten. (Hij zal hierin slagen met Roche d’Ampsej, de eerste wijn met de Roero-benaming die de oversteek naar het buitenland maakt)
Zijn baanbrekende werk werd al snel opgemerkt door Roberto Voerzio en Elio Altare (toch niet de minsten uit die streek), die hem advies gaven en zijn vorderingen op de voet volgden.
Al snel sloot Matteo zich aan bij de Barolo Boys en was hij er de enige wijnproducent die geen Barolo maakte. Hij deelt hun idealen van verandering, maar hanteert andere wijnbereidingsstijlen die beter geschikt zijn voor de grond van Roero, die in staat is om elegante en bloemige Nebbiolo voort te brengen.
Met zijn wijnproductie liep hij voorop op andere wijnmakers uit zijn regio door de verschillende jaargangen te onderscheiden en te benoemen. In 1987 zagen de eerste jaargangen het levenslicht: Marun (pure Barbera) en La Val dei Preti (wijn gemaakt van 100% Nebbiolo), die de kenmerkende eigenschappen van de eeuwenoude zandgrond van Roero perfect tot hun recht lieten komen.
In 1989 nam Matteo contact op met de opkomende Slow Food-vereniging om inspiratie op te doen voor zijn etiketten. Het lot grijpt opnieuw in. Op advies van zijn vrienden bij Slow Food ontmoet hij Coco Cano, de Uruguayaanse kunstenaar die verliefd is op de heuvels van Roero, die begint met het ontwerpen van de etiketten voor het wijnhuis en dat tot op de dag van vandaag nog steeds doet.
Intussen heeft zijn zoon Giovanni de leiding van het domein in handen.
Ik werd tijdens de degustatie letterlijk omver geblazen door de kwaliteiten van zijn nebbiolo’s. Iedereen heeft al weleens een grote Barolo of Barbaresco geproefd/gedronken. Dat zijn grootse wijnen die in hun jeugd veel potentieel vertonen, maar toch jarenlang moeten lageren om hun hoge aciditeit en stugge tanninestructuur te polijsten. Niet zo de wijnen van Correggia; nog nooit proefde ik nebbiolo’s met zo’n jeugdig evenwicht.
Met uitzondering van de witte Arneis kan ik de wijnen aanbieden aan prijs domein, aangekocht per 6 of 12, zelfs goedkoper!
We zetten ook ADA NADA, dat andere domein uit Piëmonte, nog eens in de kijker. Zo vallen er in totaal 8 wijnen te degusteren.
Ondergronds parkeren op het Sint Pietersplein is aangewezen en goedkoper dan op straat. Dat is op een paar minuten stappen van ons adres.
Bob
|
VIN IL Y A degustatie za 10 en zo 11 oktober 2026
|
||||
| Domein Ada Nada, Piëmonte | ||||
| ROOD | Fles | per 6 | per 12 | |
| Piëmonte, Ada Nada, Dolcetto d’Alba Autinot | 2023 | 16,60 | 16,00 | 15,40 |
| Piëmonte, Ada Nada, Langhe Nebbiolo Serena | 2023 | 20,00 | 19,30 | 18,60 |
| Piëmonte, Ada Nada, Barbera d’Alba Salgae | 2020/21 | 28,50 | 27,40 | 26,40 |
| Piëmonte, Ada Nada, Barbaresco Valeirano | 2021 | 36,00 | 34,80 | 33,50 |
|
Domein Matteo Correggia, Roero – Piëmonte
|
||||
| WIT | ||||
| Roero Arneis DOCG Riserva La Val Dei Preti | 2019 | 21,2 | 20,50 | 19,70 |
| ROOD | ||||
| Barbera D’Alba DOC | 2024 | 15,00 | 14,50 | 14,00 |
| Roero Nebbiolo Riserva La Val Dei Preti DOCG | 2022 | 25,00 | 24,20 | 23,40 |
| Roero Nebbiolo Riserva Roche D’Ampsej DOCG | 2020 | 37,00 | 35,50 | 34,30 |
| NIET OP DE PROEFTAFEL, SLECHTS 12 FLESSEN | ||||
| Roero Nebbiolo Riserva Roche D’Ampsej DOCG | 2021 | 35,00 | 33,70 | 32,50 |
| Vino Rosso “Apapa” Nebbiolo in ceramica | 2020 | 120,00 | ||
| NIET OP DE PROEFTAFEL, SLECHTS 6 FLESSEN | ||||
| Aankopen totaal | ||||
| Korting 2% vanaf 200€ | ||||
| Korting 3% vanaf 300€ | ||||
| Korting 5% vanaf 500€ | ||||
| NAAM | ||||
| TEL |